+90 (212) 659 92 20 info@atitek.com Güvenlik Tepki Değil Bir Stratejidir!

IP Kameralar

Ana Özellikler
Canlı ve kayıtlı görüntüler
Uzaktan izleme
Yüksek teknolojili ve pratik sistemler


Kullanım Amacı
Güvenlik sistemlerinin en önemli bileşeni olan kamera sistemleri ile gözetleme, caydırıcılık, olaylara zamanında müdahale, olay sonrası teşhis ve tespit imkanı sağlanmaktadır. Canlı ve kayıtlı görüntüler yerel ağdan izlenebildiği gibi uzaktan internet erişimi ile de izlenebilir. Bu da işyerinizi veya evinizi dünyanın her yerinden size izleme imkanını verir. 


Çalışma Mantığı
IP Network Kameralar görüntüleri dijital bilgiye çeviren ve bağlı oldukları network ağ ortamı yardımıyla yetkilendirilmiş NVR (Network Video Recorder) cihazlarının veya kullanıcıların lokal ağ ya da internet üzerinden ulaşmalarını sağlayarak görüntüyü izlemelerine veya kaydetmelerine olanak sağlayan kamera sistemleridir.


Avantajları
Günümüzde en çok kullanılan kamera sistemleri sunduğu birçok avantaj nedeniyle IP kamera sistemleridir. IP Kamera sistemleri ile hem teknolojik hem de pratik sistemler kurmak ve kolayca yönetmek mümkündür. IP video sistemleri çok noktadan farklı merkezlerden çalışacak şekilde yapılandırılabilmektedir. Bu şekilde çok merkezli ya da dağınık yapıdaki şirketlerin daha organize şekilde video izleme hizmeti almasına olanak sağlamaktadır.